Kefka má výborné čistiace vlastnosti. Zubné kefky biobrush majú rovnomerne zaoblené rezané štetinky, ktoré umožňujú dosiahnuť aj do medzizubných priestorov. Viacvrstvové štetiny s vysokou hustotou dokonale vyčistia detské zuby. Tvrdosť štetín je medium soft – ideálna tvrdosť pre čisté zuby a zdravé ďasná.

Hlava kefky je stredná až malá. Malá a zahnutá hlava kefky uľahčuje čistenie, kefka vyčistí povrch všetkých zubov i tých menej dostupných. Viacvrstvové štetiny a ich vysoká hustota umožňuje dobré výsledky čistenia. Avšak stále nezabúdajte na čistenie medzizubných priestorov používať dentálnu niť!

Na výrobu bioplastov sa používajú odrezky dreva (pôvod Nemecko, certifikácia FSC – SFM), ktoré by inak boli spálené. Na výrobu je použité minimum fosílnych zdrojov. Zmäkčovadlá sú na báze kyseliny citrónovej. Štetiny sú vyrobené z rastlinného ricínového oleja – zatiaľ nebol objavený lepší materiál pre výrobu štetín, ktorý by mal podobné vlastnosti ako nylon z ricínového oleja.

Po ukončení používania máte dve možnosti ako s kefkou naložiť. Vyhodte ju do bežného odpadu, alebo do plastov (žltej zbernej nádoby) – tá bude oddelená od plastov a spálená. Vzhľadom k tomu, že ide o výrobok prevažne z dreva, je jeho CO2 stopa takmer neutrálna. Kefka sa môže v prírode rozložiť skoro celá, okrem štetín. Pre priemyselné kompostovanie je ale jej doba rozloženia zatiaľ príliš dlhá.

Podľa aktuálnych informácií sa kefka (bez hlavy so štetinami) v bežnom komposte rozkladá asi 5 rokov. Je to dané tým, že kefka je hrubá a tuhá (oproti napr. kompostovateľným sáčkom), má teda veľmi malú plochu povrchu voči celkovému objemu materiálu, na ktorý môžu pôsobiť poveternostné podmienky a prírodné rozkladné procesy.

Obal kefky je vyrobený z celulózovej fólie a je plne kompostovateľný. V kvetináči sa rozloží asi za 42 dní.

Kefka je dizajnovaná podľa odporúčania nezávislých zubárov, výrobcov a výskumných centier:

  • hlava kefky je stredná až malá
  • tvrdosť štetín stredná až mäkká
  • strih štetín je hladký
  • štetiny sú zaoblené
  • hlava kefky je zahnutá
Hmotnosť -

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.