Hmotnosť: 350g

Používanie mydlových pracích orechov je veľmi šetrnou metódou prania a to vo vzťahu nielen k samotnej bielizni, ale aj životnému prostrediu a nášmu zdraviu. Zaisťujú 100% prírodné pranie, v bielizni nezanechávajú žiadne chemické rezíduá a nedráždia pokožku.

Mydlové orechy tiež nespôsobujú vyblednutie farebnej bielizne.

Pranie s pomocou mydlových orechov patrí k najlacnejším spôsobom prania.

Vhodné pre:

Mydlové orechy sa hodia na pranie bežne znečisteného oblečenia (pot, prach), tu si s nimi úplne vystačíte.

Možno ich použiť pre všetky druhy bielizne – predovšetkým detské odevy a plienky, najjemnejšie prádlo (vlna, hodváb) a funkčný textil, pranie je možné v práčke aj v ruke.

Použitie:

Dávkovanie na 4-5 kg bielizne:

Teplota prania do 60 ° C, mäkká voda – počet orechov 3-4ks, tvrdá voda o 1 orech viac
Teplota prania nad 60 ° C, mäkká voda – počet orechov 4-5ks, tvrdá voda o 1 orech viac

Pranie farebnej bielizne v práčke:

Do látkového vrecka, ktorý súčasťou každého balenia, vložte príslušný počet orechov (viď vyššie), zaviažte a pridajte s bielizňou do bubna práčky. Nie je nutné používať aviváž ani máchadlo, mydlové orechy majú na textil zmäkčujúci účinok.

Pranie bielej bielizne v práčke:

Mydlové orechy neobsahujú bieliace a zjasňujúce látky, ktoré sú pridávané do konvenčných pracích prostriedkov. Preto je pri praní bielej bielizne vhodné do pracej dávky pridať bieliaci prášok a odstraňovač škvŕn Puer.

Pranie silne znečistenej bielizne:

Silne zašpinenú bielizeň večer pred praním namočte do vedra s čo najteplejšou vodou (podľa typu bielizne), v ktorej rozpustite 1-2 lyžice prášku na škvrny Puer. Ráno vodu vylejte – nečistota sa pred praním rozpustí a bielizeň potom ľahko vyperiete aj v tak šetrnom pracom prostriedku, ako sú mydlové orechy. Jednotlivé škvrny z bielizne odstráňte žlčovým mydlom.

Pranie v ruke:

Do uzatvárateľnej nádobky (poháre) s teplou vodou vložte orechy (dávkovanie viď vyššie). Nechajte cez noc lúhovať. Keď ráno pohárom zatrasiete, môžete pozorovať, ako uvoľnený saponín vo vode pení. Pripravený výluh nalejte do nádoby či umývadla s prácou kúpeľov a perte. Výluh zo šupiek mydlových orechov vydrží pri izbovej teplote deň, v chladničke zhruba tri dni.

Ako bielizeň pranú mydlovými orechmi prevoňať?

Mydlové orechy majú sladkastú vôňu, ktorá ale nijako neovplyvní výslednú vôňu bielizne. Tým z nás, ktorí ocenia prírodne ovonenú bielizeň, ponúkame 100% rastlinnej silice. Ich použitie je jednoduché – vrecko s mydlovými orechmi pred vložením do práčky napustíte niekoľkými kvapkami obľúbenej silice.

Ako dlho mydlové orechy účinkujú?

Orechy je možné použiť 2 až 3x, pokiaľ periete pri teplotách do 60 °C. Orechy, ktoré už v teplej vode nepenia (neuvoľňujú saponín), odkladajte najlepšie do kompostu.
Pri dlhšom skladovaní mydlové orechy postupne vysychajú a tmavnú. Saponin z nich však nemizne, len sa mierne predlžuje doba, než sa začne vo vode uvoľňovať.

Hmotnosť 0,36 kg

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.