Konopný olej zo semien konopy siatej pestovanej na Slovensku bez použitia herbicídov a pesticídov. Olej je šetrne lisovaný za studena, pričom jeho teplota nikdy nepresiahne 40 stupňov Celzia a zachová sa maximum výživných látok. Olej nefiltrujeme, ale nechávame pomaly usádzať, aby sme dosiahli plnú chuť a vynikajúcu arómu.

Konopný olej má ako jediný z bežne dostupných jedlých olejov ideálny pomer esenciálnych mastných kyselín omega-3 a omega-6, jedna ku trom, čím je mimoriadne prospešný pre správne fungovanie metabolizmu. Navyše obsahuje kyselinu gama-linolenovú (GLA), ktorá má silné protizápalové účinky, pomáha udržiavať prirodzenú vlhkosť v pleti a priaznivo ovplyvňuje hormonálnu rovnováhu v tele žien. Vysoký obsah antioxidantov v konopnom oleji, ako napríklad vitamínu E, pomáha chrániť bunky pred poškodením voľnými radikálmi.

Olej má lahodnú orieškovú chuť a výborne sa hodí do šalátov, či na zvýraznenie chuti hotových jedál: jednoducho všade tam, kde by ste použili olivový olej.

Aby vám olej chutil, je dôležité uložiť ho na chladom a tmavom mieste. Teplo a svetlo rýchlo znehodnotia jeho chuť a výživové vlastnosti. Preto ho pred otvorením chráňte pred svetlom a teplom, po otvorení vždy dobre uzavrite a skladujte v pôvodnej fľaši v chladničke.

Výživné hodnoty v 100g
Energetická hodnota 3450 kj/820 kcal

Tuky: 92 (z nich)

– nasýtené mastné kyseliny: 8 g

– mono nenasýtené mastné kyseliny: 10 g

– poly nenasýtené mastné kyseliny: 72 g

Omega – 6: 54 g (z nich),

– kyselina linolová (LA): 51 g,

– kyselina gama -linolenová (GLA),

Omega – 3: 17g (z nich),

– kyselina alfa-linolenová (ALA): 16,7 g,

– kyselina stearidonová (SDA): 1,1 g,

Vitaním E: 6,1 g,

Cholesterol: 0 g

Cukry: 0 g

Bielkoviny: 0 g

Soľ: 0 g

Hmotnosť -

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.